O nas




Balet v Postojni
S številom članov pa je raslo tudi število javnih nastopov, produkcij, predstavitev, sodelovanj na prireditvah od Murske Sobote do Portoroža, tekmovanj, baletnih izpitov… Vrhunec vsake baletne sezone pa so naše samostojne produkcije.
Glavna dejavnost društva ostaja baletna vzgoja, da smo pri tem uspešni priča tako število naših članov, ki vsako leto uspešno opravljajo izpite na baletni šoli, in tistih, ki svoje baletno šolanje nadaljujejo na Srednji baletni šoli. Poleg otrok pa med seboj povezujemo tudi starše, ki složno pomagajo pri pripravah ter izvedbi javnih nastopov z organizacijo prevozov, ličenjem, frizurami, animacijo otrok v zaodrju in najpomembnejše, s podpiranjem svojih balerin in baletnikov.
Baletno društvo Postojna je v letih delovanja postalo eno največjih društev na Notranjskem in eden pomembnejših oblikovalcev notranjske kulture.
Naša baletna dvorana
Skozi predprostor z lično garderobo, kotičkom za čakajoče starše mimo sejne mize za sestanke vstopite v baletno dvorano, opremljeno z velikimi ogledali, baletnimi drogovi, ozvočenjem, prekrito s pravim plesnim podom in osvetljeno z naravno dnevno svetlobo. Poleg tega se za zaprtimi vrati shrambe skriva bogata zakladnica več sto različnih kostumov, ki so bili skozi leta izdelani v društvu za potrebe produkcij.
V ureditev prostora je bilo vloženih veliko delovnih ur zvestih prostovoljcev na kar smo izredno ponosni.



Učiteljici baleta

Mira Marič

Tina Dobnikar
Tina je že kot mala deklica obiskovala Baletno šolo Tartini v Ljubljani in svojo baletno pot nato nadaljevala na Glasbeni in baletni šoli v Ljubljani. Po končani nižji šoli se je vzporedno z Gimnazijo Vič vpisala na Srednjo glasbeno in baletno šolo Ljubljana in leta 2004 maturirala.
Balet je bil vedno njen navdih, preplet plesne umetnosti s francoskimi baletnimi izrazi pa jo je usmeril v študij Umetnostne zgodovine ter Francoskega jezika in književnosti na Filozofski fakulteti v Ljubljani. V okviru študija francoskega jezika je eno leto svoje znanje izpopolnjevala tudi na Sorbonne Nouvelle III v Parizu. Ob študiju je s plesom in nastopanjem nadaljevala v Baletni šoli Pirueta v Ljubljani ter se prvič srečala tudi s pedagoškim delom. V poučevanju je našla novo veselje in se kot učiteljica baleta preizkusila v različnih baletnih šolah in društvih. Prav tako je pedagoške izkušnje pridobivala na ustvarjalnih delavnicah in delavnicah animacije, ter na počitniških varstvih na temo plesa.
Leta 2014 je oblikovala nov program za osnovnošolske otroke Balet s francoščino, preko katerega se mladi plesalci med gibanjem na zabaven način seznanjajo s francoskim jezikom. Leta 2020 je sestavila program za osnovnošolce Ustvarjalni ples, ki ga je podprla tudi Mestna občina Ljubljana.
Izkušnje z različnih področij umetnosti so njena osnova za inovativni pristop učenja baleta s povezovanjem giba, petja, ustvarjanja zvokov in učenja tujega jezika.